11.02.2026

Бойко откри как да бием на футбол

Борисов и румънският му колега Емил Бок
Снимка: БГНЕС

За да имаме успех да футболния терен, трябва да увеличим бюджетния дефицит на България. Това каза премиерът Бойко Борисов на срещата с румънския си колега Емил Бок. Откритието му дойде ден след трагичната загуба на националите ни от Уелс. Според Борисов бюджетният дефицит е пряко свързан с класирането на европейски и световни форуми, а за пример даде Италия, Испания, Португалия или Англия.
„С Емил Бок се шегувахме, че българският и румънският национален отбор по футбол не са много добре. Намерихме доста сериозна връзка между бюджетните дефицити, дълга и футболните първенства,“ добави Борисов, цитиран от БНР.
Букурещ е домакин на съвместно заседание на правителствата на двете страни, в което се включиха 11 български и 12 румънски министри. Съвместни заседания ще има всяка година. Борисов увери, че и Румъния, и България отговарят на критериите за влизане в Шенген. „И двете страни бързо изграждат своята инфраструктура, спазват критериите на Маастрихт, намаляват бюджетните си дефицити и спазват политическа воля за финансова стабилност и не на последно място и двете страни са изпълнили на 100 процента критериите за охрана на Шенгенските граници. Надявам се Европа да толерира такива държави, които са дисциплинирани и изпълняват поетите ангажименти пред Евросъюза“, каза още Борисов.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image