Португалия -шампион на Евро 2016

Споделете лесно и бързо тази публикация

На финала на 15-ото европейско първенство португалците се наложиха с 1:0 над Франция след продължения, а единственото попадение вкара резервата Едер.

Португалия спечели Европейската титла по футбол за първи път в историята.

Голямата звезда на португалците Кристиано Роналдо беше сритан от Димитри Пайе още в 8-ата минута, а в 25-ата той беше принуден да излезе от игра. По този начин португалците и Роналдо успяха да вземат реванш от пропиляната възможност да станат шампиони на Европа 12 години след загубения финал от Гърция.

След гола шокът за домакините беше прекалено силен и те имаха едва една добра възможност да вкарат- в 122-ата минута. След центриране от корнер, топката беше свалена идеално на Марсиал на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му беше блокиран, а при добавката се оказа, че трима са в засада.