Джоана Нуамеруе c медал за “ABC Fight Club” от най-стария боксов турнир – “Странджа”

Споделете лесно и бързо тази публикация

Джоана Нуамеруе спечели първия медал за “ABC Fight Club” от най-стария боксов турнир в Европа – “Странджа”. Джоана спечели бронза в категорията до 64 кг на 68-мото издание на турнира. Тя отстъпи на полуфинала с 2:3 пред рускинята Елена Устина, а на четвъртфинала победи Йелена Янивийевич от Сърбия с 3:2.
JN 1

Това е първото състезание на Джоана година след като пострада в катастрофа заедно с брат си Дюк Нуамеруе, световен и европейски шампион по кик бокс и таекуон-до.

На турнира “Странджа” Джоана се състезаваше като част от националния отбор жени. Това е първото отличие за нея от международен турнир по бокс; тя е медалистка от национални и международни състезания по кик бокс и таекуон-до.

Тази година за боксовия турнир “Странджа” се регистрираха 239 боксьори, от тях 181 мъже от 30 държави и 58 жени от 22 държави.

Снимки: БФБокс