Григор Димитров загуби и третия сет срещу Роджер Федерер

Споделете лесно и бързо тази публикация

Григор Димитров загуби и третия сет срещу Роджер Федерер, българинът отстъпи на осминафиналите на Уимбълдън с резултат 4:6, 2:6, 4:6. Мачът между Димитров и Федерер продължи общо час и 41 минути. Първият сет продължи 36 минути, вторият 27 минути, а третият – 38 минути. Победителят ще играе срещу Раонич или Александър Зверев.

Първата ни ракета няма победа над 18-кратния шампион от Големия шлем от 5 изиграни мача помежду им. Двамата с швейцареца за последно се срещнаха на Australian Open миналата година, когато Димитров отстъпи с 1-3 сета, а 1/8-финалният мач на тазгодишния Уимбълдън бе първи в съперничеството им на трева.