„Левски“ напусна Лига Европа след загуба от „Хайдук“

Споделете лесно и бързо тази публикация

„Левски“ приключи участието си в евротурнирите. Сините загубиха с 1:2 от „Хайдук“ (Сплит) в реванша от втория предварителен кръг в Лига Европа.

Воденият от Николай Митов отбор напуска надпреварата след две поражения и 1:3 общ резултат. Следващият съперник на хърватите ще е „Брьондби“.

„Левски“ започна добре с атаки, но постепенно след 20-ата минута „Хайдук“ пое инициативата. Гостите създадоха куп опасни положения, но добрите прояви на капитана Божидар Митрев и пропуските на нападателите запазиха резултата 0:0.
След поредната пропиляна възможност в 69-ата минута сините направиха конраатака и резервата Серджиу Буш вкара, за да изравни общия резултат. Хърватите успяха да направят обрат с голове на Франк Оханджа и Анте Ерцег.

Мачът се игра пред празни трибуни заради наказанието на „Левски“. Привърженици на сините се събраха пред сектор А, където гледаха мача на видеостена и подкрепиха отбора си.

Отпадането на „Левски“ от евротурнирите идва само часове след подписването с Габриел Обертан. Бившият футболист на „Манчестър юнайтед“ премина на „Георги Аспарухов“ с договор за две години. Той е втория звезден трансфер след този на друг футболист, играл във Висшата лига – Жорди Гомес.

„Левски“ тръгна дейно и имаше добри опити в предни позиции, без обаче да застраши вратата на съперника. След 20-ата минута „Хайдук“ пое контрола и започна да създава положенията си. Два удара от разстояние на Бари Хамза бяха блокирани, а Митрев се справи с изстрел на Йосип Радошевич.

Ерцег стреля неточно при положение сам срещу Митрев в 33-ата минута. След това стражът на „Левски“ отрази опит за добавка на нападателя.

Огромен късмет спаси „Левски“ в 50-ата минута, когато непокритият Ерцег прати топката към вратата, но на голлинията на пътя й застана централният нападател Марко Футач.

В средата на полувремето Митов насочи всички усилия в атака, като пусна Буш за партньор на Жуниор Мапуку. В 69-ата Митрев отново спаси удар на играч на съперника, излязъл сам срещу него. В ответната атака Милош Цветкович центрира в наказателното поле и Буш с глава даде преднина на отбора си.

„Хайдук“ изравни в 80-ата чрез Оханджа, след чийто удар топката рикошира в крака на Иван Горанов и прехвърли Митрев. Шест по-късно Ерцег успя да вкара красив гол с техничен удар.