10.06.2026

Жителите на „Красна поляна“ отново на протест срещу виетнамските общежития в столицата

Жителите на столичния квартал „Красна поляна“ излизат на пореден протест, съобщава БНТ. Исканията им са свързани с премахването на така наречените виетнамски общежития.

Живеещите в района на „Красна поляна“ твърдят, че голяма част от проблемите им със замърсения въздух се дължат на обитателите на виетнамските общежития. Те настояват Столичният общински съвет да определи краен срок за премахване на сградите и да състави план за усвояване на терена. Протестиращите ще се обърнат за съдействие и към омбудсмана Мая Манолова.

1 thought on “Жителите на „Красна поляна“ отново на протест срещу виетнамските общежития в столицата

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image