13.05.2026

Пристига първата доставка от ваксината на „Модерна“ у нас

Днес ще пристигне първата доставка от 2400 дози на ваксината срещу COVID-19, произведена от „Модерна“. Те ще бъдат доставени в склада на Бул Био.

Ваксината на „Модерна“ е втората, която Европейската агенция по лекарствата одобри за прилагане в ЕС. Първата ваксина, която агенцията одобри за прилагане в ЕС, бе ваксината на „Пфайзер“.

След това министърът на здравеопазването проф. д-р Костадин Ангелов, изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата маг. фармацевт Богдан Кирилов и председателят на Националния ваксинационен щаб проф. д-р Красимир Гигов ще дадат брифинг за медиите.

Американската лаборатория „Модерна“ съобщи вчера, че е започнала доставките на своята ваксина срещу COVID-19 в Европа. Всички пратки за ЕС и Европейското икономическо пространство ще се изпълняват от швейцарска логистична компания.

„Дистрибуцията в целия Европейски съюз е едно от най-големите предизвикателства, пред които се е изправяла Модерна“, каза Дан Стейнър, вицепрезидент на компанията.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image