16.06.2026

Александър Николов:Не съм участвал в каквито и да е корупционни схеми

Изненадан съм, че съм сред санкционираните, даже шокиран. Не мога да ви кажа по какъв начин съм попаднал в този списък. Това каза Александър Николов, който е бивш главен изпълнителен директор и заместник-директор на АЕЦ „Козлодуй“, в предаването „Тази неделя“ по бТВ.

Александър Николов отрече да е участвал в каквито и да е корупционни схеми.

Той обясни, че в качеството му на заместник-изпълнителен директор в периода 2019-2022 г. ресорът „Продажба на електроенергия“ въобще не е бил на негово подчинение. „На мен не ми е известно Румен Овчаров да имал някакъв интерес към фирми, които се занимават с продажба на електроенергия“, обясни Александър Николов.

Той допълни, че електроенергията от АЕЦ „Козлодуй“ се предоставя на българската енергийна борса.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image