09.06.2026

Прокуратурата започва проверка за изсечените дървета в Борисовата градина

Софийска районна прокуратура (СРП) започва проверка след сигнал, подаден от Столична община във връзка със сеч на дървета в Борисовата градина в София.

В сигнала, изпратен до СРП, се посочва, че граждани са сезирали общината за започнато отсичане на дървесна растителност и навлизане на тежка механизация в североизточната част, която граничи с обсерваторията и сградите на къпалня „Мария Луиза“ на територията на Борисовата градина, съобщават от прокуратурата.

В Софийска районна прокуратура е образувана преписка и е започната проверка по случая, която е възложена на СДВР-МВР.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image