17.06.2026

Папа Франциск беше изписан от болница след тридневен престой

Папа Франциск беше изписан тази сутрин от болница и се върна във Ватикана, след като беше лекуван от бронхит, предадоха световните агенции.

Папата помаха на събралите се пред болничното заведение хора и представители па медиите и поговори с някои от тях, преди да потегли към резиденцията си. „Още съм жив“, пошегува се папата пред насъбралите вярващи.

В сряда 86-годишният свети отец беше настанен в римската болница „Джемели“ след оплаквания от затруднено дишане. Той е бил лекуван с антибиотични вливания, каза лекарският екип.

Папата седна до шофьора в бял фиат 500, с който си тръгна от болницата.

Изписването на Франциск беше предавано пряко от телевизия „РАИ нюз-24″.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image