ДАНС и още три институции проверяват шест столични лечебни заведения
Започват извънредни проверки в болниците у нас. Причината – извършените и отчетените дейности от лечебните заведения.
Проверките се осъществяват от съвместни екипи на Националната здравноосигурителна каса, Държавна агенция „Национална сигурност“, Изпълнителна агенция „Медицински надзор” и Агенцията за държавна финансова инспекция.
В първия етап на проверките ще бъдат проверени шест болници в София – две държавни, две частни и две „ведомствени болници”. Ще се проверяват дали отчетената дейност реално отговаря на извършеното лечение на пациенти.
