Министър Иван Пешев награди медалистите от Европейското първенство по сумо
Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди с почетни
плакети медалистите от Европейското първенство по сумо, което се
проведе в град Будапеща, Унгария.
„Поздравявам всички състезатели и треньори, както и Българската
федерация по сумо, за отличната работа и отдаденост. Вашето
представяне и постигнатите успехи са плод на много труд и
постоянство“, каза министър Пешев. Той допълни, че в лицето на
Министерството на младежта и спорта, спортистите имат партньор, на
когото могат да разчитат.
Българските състезатели спечелиха общо 19 медала в категориите:
мъже и жени до 21 години, мъже и жени до 23 години, както и при мъже
и жени в основната възрастова група.
Почетни плакети получиха и треньорите Христо Христов и Николай
Николов.
„Пожелавам ви успешно представяне и на предстоящото
Световното първенство в Банкок, Тайланд. Сигурен съм, че с вашата
всеотдайност ще ни зарадвате с нови медали”, каза още Пешев.
