09.11.2025

Спират камионите по „Тракия“, „Хемус“ и „Струма“ в посока София от 14 до 20 ч.

Днес от 14:00 до 20:00 ч. ще е ограничено движението на тежкотоварни камиони над 12 тона по автомагистралите „Тракия“, „Хемус“ и „Струма“, само в посока София. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).

Няма да се ограничава преминаването на моторни превозни средства (МПС) над 12 тона от София в посока Бургас по „Тракия“, по магистрала „Хемус“ – от София при 0 до 87 километър, при кръговото кръстовище с път I-4, както и по магистрала „Струма“ от София в посока Благоевград.

Ограничението за пътуване не важи за превозните средства, извършващи обществен превоз на пътници.

На магистралите „Хемус“ и „Струма“ забраната не обхваща МПС над 12 тона, които извършват превози на опасни товари (ADR), живи животни, бързоразвалящи се хранителни продукти и товари на температурен режим и специализирани екарисажни камиони.

На магистрала „Тракия“ в участъка от пътен възел (ПВ) „Ихтиман“ (при 34 километър) до ПВ „Вакарел“ (при 23 километър) в посока София забраната няма да важи за МПС над 12 тона, превозващи опасни товари.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image