11.06.2026

Правителството се събира на първо заседание, сменя всички областни управители

Правителството се събира на първо редовно заседание.

Министрите от кабинета на Румен Радев ще сменят всички областни управители.

В дневния ред е предвидено и освобождаване на заместник-председател на ДАНС.

Кабинетът ще промени устройствения правилник за работата на МС и неговата администрация според актуалната структура на правителството – броят вицепремиери, министри и министерства.

Очаква се да стане ясно и кой от вицепремиерите ще председателства НСТС и кои ще са представителите на държавата в консултативния орган при диалога с бизнес и синдикати.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

CAPTCHA ImageChange Image