От днес без маска в магазините
От днес се променят изискванията за носене на предпазни маски за лице в цялата страна. Това се посочва в нова заповед на служебния здравен министър д-р Асен Меджидиев. Промените са валидни до 18 август 2022 г.
Предпазни маски няма да се носят в магазините. Остават задължителни за всички, които се намират в лечебни заведения, аптеки, оптики, специализирани институции за предоставяне на социални услуги и в социални услуги от резидентен тип за деца и възрастни, в транспортни средства на градския транспорт (релсови превозни средства, тролейбуси и автобуси) и прилежащите им спирки и станции на закрито.
Изключение от изискването за носене на защитна маска за лице на посочените места се допуска за деца до 6 – годишна възраст.
Всички лица, които не са от едно семейство/домакинство, когато се намират на открити обществени места, на които има струпване на хора трябва да спазват физическа дистанция от метър и половина.