Информационна aгенция "Дартс Нюз" ©

Изборът на редактора Спорт Спортове Футбол

България загуби от Иран с 0:1 в приятелски мач

Националният отбор по футбол на България загуби с 0:1 от Иран в приятелски мач, който се игра на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.

Само след 2 дни националите ще играят квалификация за Евро 2024 в Подгорица срещу отбора на Черна гора.

„Лъвовете“ за пореден път не убедиха с играта си и с нищо не показаха, че ще „изядат тревата“, както се закани националният селекционер Младен Кръстаич преди двубоя.

Единственият гол в мача падна през първото полувреме, когато Мохамед Мохеби се възползва от грешка на Илия Груев и прониза българската врата.

Двата отбора сътвориха по една опасна атака в първите минути на двубоя, но не се стигна до нищо сериозно пред вратите.

България – Иран 0:1

0:1 Мохамад Мохеби 14′

България: Митов, Кръстев (68 – Димитров), А. Петков (59 – Антов), Груев, Попов, Йорданов, Краев (68 – Илиев), Чочев (59 – Янков), Л. Петков (85 – Делев), Десподов, Боруков (59 – Русев)

Иран: Бейранванд (23 – Ниазманд), Разаелан, Нуролахи (58 – Карими), Хилалзадех, Хайсати, Годош (58 – Шахриар), Езатолахи (82 – Чешми), Пуралганджи, Мохеби, Джаханбахш (82 – Мохамеди), Тареми