Никола Цолов с двоен триумф на „Силвърстоун“, оглави класирането във Формула 2
Никола Цолов постигна впечатляващ двоен успех във Формула 2 на легендарната писта „Силвърстоун“ във Великобритания, съобщава OFFNews.
Българският пилот спечели както спринтовото състезание, така и основната надпревара в неделя.
След средата на сезона Цолов вече оглавява генералното класиране със 141 точки. Той има преднина от 17 точки пред Мини, а трети е Рафаел Камара, който изостава с 47 точки.
С победата си българинът записа постижение, каквото Формула 2 не е виждала от години. Цолов е първият пилот след Давиде Валсеки през 2012 г., който печели три поредни състезания във второто ниво на световния моторспорт.
Сред поздравилите Никола Цолов беше и кметът на София Васил Терзиев. Той отличи и представянето на Григор Димитров, който се класира за осминафиналите на „Уимбълдън“ след победа над Матео Беретини.
„Никола Цолов продължава да пренаписва историята на моторните спортове и да печели на едни от най-легендарните писти в света. А Григор Димитров отново показа характера, който го прави един от най-уважаваните тенисисти в световния елит“, написа Терзиев във Facebook.
По думите му големите победи са резултат от години труд, дисциплина и постоянство.
„Имаме нужда от такива примери. Защото те напомнят на децата ни, че големите победи не започват на финала. Започват много по-рано — с характера“, допълни столичният кмет.
Бояна Бояджиева
